Komora kriogeniczna

Krioterapia, czyli leczenie zimnem, zalecana jest osobom cierpiącym z powodu chorób reumatoidalnych, zapalenia stawów czy choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa. Sprawdza się również w profilaktyce osteoporozy. Sprawdź, jak wyglądają zabiegi i jakie przynoszą korzyści.


Specjalna komora kriogeniczna składa się z dwóch pomieszczeń: przedsionka, gdzie temperatura wynosi -60 stopni Celsjusza oraz komory właściwej, w której temperatura oscyluje w granicach od -110 do -160 stopni Celsjusza. Wykorzystywanym czynnikiem chłodzącym jest ciekłe powietrze.
Wchodzący do kriokomory pacjent zobowiązany jest do założenia odpowiedniego stroju: drewniaków, ciepłych skarpet, czapki oraz maseczki na usta i nos.
Czas trwania zabiegu wynosi od 2 do 3 minut. Pierwsze efekty pobytu w kriokomorze – rozluźnienie, zmniejszenie bólu i poprawa nastroju - utrzymują się do 3 godzin po zabiegu.
 
Leczenie ekstremalnie niskimi temperaturami

Wskazaniami do korzystania z krioterapii są: choroby reumatoidalne i reumatyczne narządów ruchu, choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa, profilaktyka osteoporozy, łuszczycowe zapalenie stawów, zapalenie okołostawowe, urazy stawów i tkanek miękkich, stwardnienie rozsiane.

Ponadto, zabiegi w kriokomorze oddziałują na układ immunologiczny (dlatego zalecane są osobom o obniżonej odporności), działają przeciwbólowo, wpływają na poprawę samopoczucia (terapię zaleca się osobom przemęczonym, cierpiącym z powodu depresji, nerwicy czy bezsenności), spowalniają procesy starzenia, stanowią doskonałą formę odnowy biologicznej i wspomagają zabiegi kosmetyczne (zmniejszają cellulit i wspomagają odchudzanie).

 

Zapisy i szczegółowe informacje pod adresem:

AMED sp. z o.o.

http://www.rehabilitacja-amed.pl/

Adres: ul. Ceglana 67C,
Katowice 40-514, Polska

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Telefon: 32 201 50 14 lub 32 201 50 62